some_text

Pečené mandle

11. januára 2014 by chutnezdravo

almonds Pražené mandle sú vynikajúce ako snack pre návštevy, alebo len tak na ľahký olovrant. Dlho som však netušila, že sú zároveň výbornou prísadou do šalátov a na cestoviny. Môj manžel zje (skoro) akýkoľvek šalát, keď je navrchu posýpaný praženými na štvrtinky nakrájanými mandľami. A ak váš jedálniček neobsahuje laktózu, vyskúšajte cestoviny namiesto syra posypať týmito nakrájanými mandľami. Vynikajúce!

Suroviny:

celé, nelúpané mandle

olivový olej – nemusí byť

soľ – nemusí byť

Postup

1. Mandle nasypeme do zapekacej misy. Ak ich plánujete ako samostaný snack, môžete ich posoliť a jemne pokvapkať olejom a dobre premiešať, budú chutnejšie. Ak idú ako surovina do ďalšieho jedla, napríklad na cestoviny, nie je nutné nič pridávať, ale ak si chcete dopriať, môžete tiež osoliť a pridať trošku oleja.

2. Pečieme v rúre na teplote 180 stupňov 8-10 minút.

3. Ak sú mandle určené ako samostatný snack, po vychladnutí naaranžujte do misky a podávajte. Ak sú prílohou do cestovín alebo do šalátu, najprv vychladnuté mandle nakrájajte na štvrtinky, prípadne drobnejšie, ak budú s vami jesť aj deti.

Dobrú chuť!

 

Posted in Šaláty |

2 komentáre to “Pečené mandle”

  1. […] Čerstvo mleté ​​čierne korenie, podľa chuti chili korenie podľa chuti (nemusí byť) Pražené mandle, vlašské orechy alebo strúhaný syr na posypanie […]

  2. […] kelový šalát s množstvom vitamínov, ale poviem úprimne: manžel si ho obľúbil najmä kvôli pečeným mandliam. Tie si získajú hádam […]

Pridaj komentár